Лабораторія наукового перекладу

Проект "Лабораторія наукового перекладу" був започаткований МГО "Молодіжний гуманітарний центр" у 2002 році за фінансової підтримки Міжнародного Фонду "Відродження" та за сприяння Національного університету "Києво-Могилянська академія". «Лабораторія наукового перекладу» є ініціативою, яка на початку 2000-х започаткувала детальне фахове обговорення стратегії та наукової якості українських перекладів західної літератури з гуманітарних та суспільних дисциплін в Україні.

Найважливіша складова проекту – проведення семінарів, кожен із яких присвячено конкретному текстові чи терміносистемі певної дисципліни. Серед учасників семінарів - перекладачі та редактори видавництв, фахівці з гуманітарних та суспільних дисциплін, мовознавці й термінознавці.

Проект сприяє безпосередньому спілкуванню між перекладачами, редакторами видавництв, мовознавцями та фахівцями з конкретних галузей гуманітарно-суспільного знання задля розв'язання проблем, пов'язаних із перекладом певної книжки чи певної терміносистеми. «Лабораторія» є вагомим внеском у становлення фахової критики перекладу в Україні. Координатори проекту сподіваються, що започаткована праця в перспективі сприятиме усталенню в українському книговиданні західних стандартів академічного друкованого видання.